Zobu sakņu kanālu ārstēšana

Sakņu kanālu ārstēšana, zināma arī kā endodontija, ir procedūra, kas pieejama mūsu Āgenskalna zobārstniecības centrā, lai ārstētu zobus, kurus inficējušas baktērijas.

Sakņu kanāli var tikt inficēti dažādos veidos, visbiežāk tas notiek zoba traumas, kariesa vai nepareizi ievietotas plombas dēļ.

Sakņu kanāla procedūras mērķis ir atbrīvot zobu no infekcijas. Kad baktērijas ir likvidētas, zobs tiek noslēgts ar plombu vai kroni, lai novērstu infekcijas atkārtošanos.

Zoba sakne nav redzama. Tā atrodas zem zoba redzamās daļas, sauktas par kroni, un tā nostiprina zobu vietā. Kanālu sistēma, kuras vienam zobam var būt vairākas, sastāv no mīkstajiem audiem, nerviem un asinsvadiem.

Ja baktērijas inficē pulpu, tā sāk atmirt un zobs sāk sāpēt. Turklāt laika gaitā zobs var kļūt tumšāks un, nopietnos gadījumos, var veidoties sastrutojums vai abscess. Infekcijas sākumposmā sāpes var būt nelielas, vai pat var nebūt, bet, jo ilgāk ļausiet infekcijai izplatīties sakņu kanāla sistēmā, jo sāpīgāk kļūs.

To neārstējot, baktēriju infekcija var izplatīties līdz tādai pakāpei, ka zobs nav glābjams un to nākas izraut. Inficēta sakņu kanāla ārstēšana, lai glābtu zobu, ir daudz ieteicamāka, nekā zoba izraušana, jo tādā veidā saglabāsiet savu dabīgo smaidu, un tas neietekmēs Jūsu sajūtas, košļāšanas un košanas spējas.

Sakņu kanāla ārstēšanas veiksmes rādītājs ir ļoti augsts, un izārstētais zobs kalpos vēl daudzus gadus. Tā kā Jums tiks veikta lokālā anestēzija, sakņu kanālu ārstēšanai, kas parasti prasa divas vizītes, nevajadzētu būt sāpīgākai vai mazāk komfortablai kā zobu plombēšanai.