Zobu plombēšana

Zobu plombēšana ir viena no vienkāršākajām un lētākajām kosmētiskās zobārstniecības procedūrām, kas var uzlabot vai atjaunot jūsu zobu izskatu gadījumos, kad zobs ir bojāts, ieplaisājis, salūzis vai zaudējis krāsu. Izmantotais kompozītmateriāls tiek pielāgots jūsu zobu krāsai, formai un tiek pulēts, lai kļūtu pilnīgi nemanāms. Plombēšanas procedūra var tikt izmantota, lai:

  • atjaunotu bojātu zobu
  • atjaunotu saplaisājušu vai salūzušu zobu
  • izmainītu zoba formu
  • atjaunotu zoba garumu
  • samazinātu/ aizvērtu spraugas starp zobiem
  • izmainītu zobu krāsu

Šīs procedūras laikā uz zoba tiek uzklāts speciāls, zoba krāsas kompozītmateriāls. Tas tiek veidots atbilstoši zoba formai un pulēts, pielāgojot apkārtesošajiem zobiem, lai neizceltos un izskatītos dabīgs. Procedūras beigās kompozītmateriāls tiek nostiprināts ar speciālas gaismas palīdzību, kurš pilnībā sasaista materiālu ar zobu.

Plombēšanas priekšrocības, ja salīdzina ar citām zobu procedūrām, kā piemēram, lai izgatavotu venīrus un kroņus, ir tā, ka šajā procedūrā ļoti minimāli cieš zoba emalja un anestēzija praktiski vispār nav nepieciešama. Savukārt procedūras mīnusi ir, ka plombēšanas materiāls salīdzinoši nav tik izturīgs un nekalpos tik ilgi kā venīrs un kronis. Pēc zobu apskates, mēs ieteiksim jūsu gadījumam atbilstošāko procedūru- plombēšanu, venīru vai kroni.

Pirmais solis zobu plombēšanas procedūrā ir izvēlēties kompozītmateriāla toni, kas vislabāk atbilst plombējamā un apkārtesošo zobu krāsai. Pēc tam kad izvēlēta krāsa un sagatavots zobs, mēs uzklāsim materiālu, izveidosim un pieslīpēsim to nepieciešamajā formā. Nākošajā solī mīkstais plombēšanas materiāls tiek sacietēts izmantojot nesāpīgu gaismas staru.   


Pēc tam kad materiāls būs sacietējis, mēs, pulējot, zobam veiksim pēdējās kosmētiskās korekcijas, tā lai tas kārtīgi un pilnīgi atbilstu jūsu zobu struktūrai un izskatam. Parasti viena zoba plombēšanai nepieciešama 30- 60 minūšu gara vizīte pie kāda no mūsu speciālistiem. Vairāku zobu plombēšana aizņems ilgāku laiku vai var tikt dalīta vairākās vizītēs.  Zoba plombas garantija ir no 5 līdz 10 gadiem. Pēc šī perioda beigām nepieciešama atkārtota vizīte mūsu klīnikā un attiecīgo zobu plombju pielabošana, atjaunošana vai arī pilnīga nomaiņa.