Zobu protēzes

Mūsu Āgenskalna zobārstniecības centrā izgatavojam zobu protēzes. Tas ir izņemams mākslīgo zobu komplekts, pilns vai daļējs, ko izmanto, lai aizvietotu īstos zobus, ko esat zaudējis, kā arī, lai uzlabotu estētiku un mutes dobuma funkcijas.

Mūsdienās zobu protēzes ir daudz komfortablākas un izskatās daudz dabiskāk nekā kādreiz. Ja vien nepateiksiet kādam, ka nēsājat protēzes, viņi droši vien nemaz nepamanīs. Kad tās ir izgatavotas un pielāgotas, tās ir viegli pašam ielikt un izņemt, sniedzot iespēju izmantot tās pēc vajadzības. 

Zobu protēzes mēs izgatavojam zobu tehniskajā laboratorijā SIA "Dentālā Studija", balstoties uz Jūsu mutes nospiedumiem un mēriem. Šī pieeja garantē protēzes, kas ir ērtas, nodrošina labu sakodienu un izskatās dabiski, kā Jūsu paša zobi.

Pilnās protēzes tiek izmantotas gadījumos, kad jāaizvieto visi augšžokļa, apakšžokļa vai abu žokļu zobi. Daļējās protēzes tiek izmantotas, kad daži īstie zobi ir palikuši, un tās veido ap šiem zobiem. Savukārt loka protēzes būs precīzākas un izturīgākas.

Pilnās protēzes turas vietā ar miesas krāsas akrila pamata (plastmasas) palīdzību, kas ērti pieguļ smaganām. Daļējās protēzes balstās uz skavām un bāzes, kas piestiprinās Jūsu atlikušajiem zobiem. Kā alternatīvas daļējām protēzēm var izmantot tiltus un implantus. 

Izgatavojam arī dažādu veidu loka protēzes. Loka protēze nozīmē, ka plastmasas (akrila) bāze tiek aizstāta ar metāla bāzi. Šis protēzes veids ir precīzāks un izturīgāks.

Mēs varam ieteikt Jums atbilstošāko, novērtējot Jūsu zobu stāvokli un uzklausot Jūsu vēlmes.

Protēžu izgatavošanai un pielāgošanai būs nepieciešamas vairākas vizītes. Tā kā protēzes nolietojas, un, Jums novecojot, mainās mutes forma, būs nepieciešama pieregulēšana un aizvietošana. Tiek rekomendētas atkārtotas vizītes pēc 6-12 mēnešiem.

Kaut arī protēžu uzlabojumi padarījuši tās komfortablākas kā agrāk, Jums tomēr būs savādākas sajūtas nekā ar īstajiem zobiem, pie tā būs jāpierod. Ēšana un runāšana pirmās nedēļas var šķist apgrūtināta, taču ar laiku Jūs pie tām pieradīsiet, un varēsiet ēst un runāt normāli.

Protēžu kopšana ir vienkārša. Galvenais ir apieties ar tām uzmanīgi, katru dienu tās tīrīt. Protēzes lietojamas cauru diennakti.